Nasiona Marihuany

Jacy są najpopularniejsi producenci nasion marihuany?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach nasiona marihuany są bardzo popularne. Wydawać by się mogło, że jest to dziwne odkrycie, ponieważ jednak sam uprawa nasion marihuany w większości krajów jest nielegalne. Okazuje się jednak, że te niesamowite statystki pojawiają się ze względu na bardzo dużą ilość osób, którzy zajmują się kolekcjonowaniem nasion marihuany. Osoby te uwielbiają kupować nasiona marihuany (oczywiście w celach kolekcjonerskich). Musimy wiedzieć także, że na rynku mamy obecnych całą masę odmian nasion marihuany, które pochodzą bezpośrednio od przeróżnych producentów. Jedni z nich są lepsi, a drudzy są zdecydowanie gorsi. Od producenta zależy bardzo wiele. Jako początkujący kolekcjonerzy nasion marihuany możemy jak najbardziej mieć problem z wyborem tego jednego jedynego. Powinniśmy zatem zaznajomić się z kluczowymi na rynku producentami. Małą charakterystyka nam bardzo pomoże. Musimy mieć świadomość, że producenci nasion marihuany wręcz się prześcigają w krzyżowaniu się różnorodnych odmian, aby otrzymać genetykę unikalną. Gdy krzyżują nowe odmiany, to są w stanie dostosować zwiększenie mocy, okres wegetacji czy też plonów. Możemy się obecnie cieszyć genetyką, która jakieś trzydzieści lat była wręcz nie do pomyślenia. Dzisiaj nie były już dostępne odmiany nasion marihuany, które mają około trzydziestu procent THC, gdyby nie właśnie zaangażowanie tak wielu producentów. Warto zaznajomić się z charakterystyką pięciu firm, które się przyczyniły do powstawania popularnych najbardziej odmian marihuany.

Barney’s Farm – charakterystyka.

Pod koniec osiemdziesiątych lat bardzo mała grupa hodowców krzyżować zaczęła odmiany z Azji jak i także z Bliskiego Wschodu. Tworzyli przez trzy lata odmiany zarówno sativa jak i także indica. Jedne i drugie się charakteryzowały zbiorami bardzo obfitymi. Po samym powrocie z Azji jeden z członków tejże grupy założył najbardziej znaną firmę, która produkowała nasiona marihuany. Był to Derry i założyć on firmę o nazwie Barney’s Farm. Powstała dokładnie w roku 1992 w Amsterdamie. Tam właśnie przejął stery w firmie Barney’s Coffee Shop. Producent Barney’s Farm zyskał ogromną popularność. Odmiany tego producenta niezliczoną ilość nagród wygrywały. Firma także stworzyła jedne z bardziej popularnych odmian nasion konopi. Prawdziwym bestsellerem stały się takie odmiany jak:

  • Liberty Haze,
  • G13,
  • Willie Nelson,
  • Amnesia Haze,
  • Pineapple Chunk,
  • Cookies Kush,
  • Critical Kush,
  • Tangerine Dream.

Powyższe odmiany bestsellerem stały się już w ciągu zaledwie kilku miesięcy od samej premiery. Po niecałych trzydziestu latach samej działalności, producent Barney’s Farm nigdy nie osiadł na laurach. Powstają w zasadzie wciąż nowe szczepy. Hodowcy dzięki temu cieszyć się mogą genetyką najwyższej jakości.

Royal Queen Seeds

Także Royal Queen Seeds jest jedną z najpopularniejszych firm, które produkują nasiona marihuany. Powstałe nasiona marihuany to owoc dwudziestoletniej pracy oraz doświadczeniu w uprawie oraz w hodowli. Dowodem na to jest wiele nagród, które zdobywane są na takich konkursach jak High Times Cannabis Cup czy też Highlife. Wszystkie z nasion Royal Queen Seeds są zbierane ręcznie z upraw ekologicznych, które są sprawdzane pod kątem czystości genetycznej. Nasiona od Royal Queen Seeds testowane są także pod względem samej mocy kiełkowania, aby klienci w żaden sposób narzekać nie mogli na jakość kiełkowania. W swojej ofercie Royal Queen Seeds ma nasiona medyczne, nasiona automatyczne oraz nasiona feminizowane. Mamy do czynienia tutaj z wysoką jakością, dyskretną przesyłką oraz także przystępnymi cenami. W związku z tym śmiało można powiedzieć, że Royal Queen Seeds jest jednym z popularniejszych producentów nasion konopi.

Dinafem

Dinafem bez dwóch zdań to pierwszy feminizowany bank nasion marihuany, którzy pojawił się w gorącej Hiszpanii. Przemysł marihuany, który można nazwać dynamicznym pojawił się tam pod koniec dziewięćdziesiątych lat. To właśnie Hiszpania obok Holandii stała się jedną z bardziej rozpowszechnionych oraz rozwiniętych w całej Europie. Sama Hiszpania jest takim krajem, który się zdecydował na wprowadzenie wielu zmian. Są to zmiany, które w świecie upraw konopi zaszły. Chodzi głównie o rewolucje w postaci odmian marihuany automatycznych. Od więcej niż dwudziestu pięciu lat producent Dinafem opierał się zawsze na dążeniu do bardzo, ale to bardzo wysokiej jakości samych produktów. Cel firmy to produkcja nasion, które pod każdym względem zaspokoją wszystkich hodowców i będą skutkować uprawami wysokiej jakości. W roku 2008 producent Dinafem się zaczął skupiać na tworzeniu coraz lepszych i lepszych odmian autoflowering. Były to odmiany silne oraz jednocześnie smaczne. Z czasem pojawił się katalog, który nosił nazwę Autodinafem. Specjalizuje się on w kwitnących automatycznie odmianach.

Green House Seeds oraz Sensi Seeds

Świetnym producentem nasion marihuany jest producent o nazwie Green House Seeds. Jego nasiona nie są w żadnym wypadku genetycznie modyfikowane. Jest to absolutny lider jeśli chodzi o genetykę indyjskich konopi. Sensi Seeds jest z kolei absolutnym pionierem jeśli chodzi o branżę nasion marihuany od roku 1985. Dziś jest to jedna z firm największych na świecie, która w swojej ofercie posiada ponad pięćset cudownych odmian. Marka oraz genetyka Sensi Seeds to prawdziwa klasyka w konopnej społeczności. Rząd holenderski wybrał genetykę właśnie Sensi Seeds do opracowania marihuany, która jest dostarczana do aptek. Na pewno firma Sensi Seeds dąży do pełnej normalizacji używania indyjskich konopi jak i także szerzenia się informacji o właściwościach medycznych nasion konopi. Doprowadziło to firmę do otwarcia pierwszego muzeum na świecie właśnie konopi. Miało to miejsce w roku 1985. Obecnie muzeum jest obecnie w Barcelonie jak i także w Amsterdamie. Ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu w dziedzinie indyjskich konopi Sensi Seeds uświadamia społeczeństwu jaką dużą rolę odebrały konopie w całej ludzkości.