Ile marihuana utrzymuje się we krwi?

09.01.2017

Ile marihuana utrzymuje się we krwi? Wielu ludziom, którzy przynajmniej od czasu do czasu używają marihuany, chce wiedzieć, ile czasu marihuana utrzymuje się we krwi, bo w razie jakichś badań, nie chciałoby się odnaleźć jej obecność w organizmie. Przed rozpoczęciem rozpatrzenie tego pytania, należy zauważyć, że w organizmie człowieka wykrywają substancje konopi, Kanabinol lub THC, które faktycznie znajdują się w liściach i kwiatostanach rośliny. Sprawdzają obecność takich substancji w krwi i moczu, i zazwyczaj takie kontrole są charakterystyczne dla wielu profilaktycznych badań lekarskich, podczas otrzymania praw jazdy, ubieganiu się o pracę, i w wielu innych przypadkach.

Ile marihuana utrzymuje się w organizmie, co wpływa na szybkość wydalania

Warto od razu zauważyć, że odpowiedź na pytanie, ile marihuana utrzymuje się w organizmie, w każdym przypadku okazuje się być bardzo indywidualna, bo szybkość wydalania się substancji zależy od wielu osobistych czynników. Jeśli mówimy o komórkach tłuszczowych organizmu człowieka – tu jest w ogóle w stanie gromadzić się , jest substancją rozpuszczalną w tłuszczach, i uczęszcza na długi czas. A co do krwi i moczu – tu warto oceniać następujące czynniki:

1. Ilość tłuszczu w organizmie (tłuszcz jest w stanie zatrzymać narzędzie praktycznie na miesiąc)

2. Wzrost, waga, rodzaj metabolizmu człowieka i jego wiek

3. Ilość otrzymanego Canabinol,

4. Długość okresu, w którym prowadzona jest przyjmowanie substancji.

Im częściej przyjmuje się substancja, a im dłużej człowiek się nim interesuje, tym więcej czasu zajmie wydalanie. Jednak przejdziemy do konkretnych wskaźników.

Odpowiadając na pytanie, ile czasu trzyma się marihuana w moczu, warto zauważyć, że wyraźnie pozytywna odpowiedź będzie wystąpała po 2-5 godzin po zażyciu środków. Jednorazowe spożywanie pozwala obserwować wyniki już za tydzień, a jeśli ktoś pali marihuanę systematycznie, to pozytywna odpowiedź będzie aktualna jeszcze przez półtora miesiąca po całkowitej rezygnacji z odbioru. Tak więc, odpowiedź na to pytanie zależeć będzie od wielu czynników, i jednoznacznym go nazwać nie można. I jeśli ciebie również interesuje, ile marihuana utrzymuje się we krwi, to i tu jednoznacznie jasnej odpowiedzi dać nie możemy. Tak, jeśli substancja została przyjęta jednorazowo, to już za 4 dni śladu po niej nie zostanie. A jeśli przyjęcie jest prowadzone systematycznie, to odpowiedź na pytanie, ile czasu trzyma cannabis we krwi, będzie już drugim – około 4 miesięcy.

Testy na marihuanę, ich czułość

Istnieje szereg testów na określenie marihuany w organizmie człowieka, i warto rozważyć każdy z nich, aby być człowiekiem świadomym w takich rzeczach. Tak, badanie moczu jest powszechne i już opisane powyżej w opcji, która pozwala określić nawet dokładne stężenie, jeśli mówimy o zaawansowanych rozwiązaniach. Test z krwi pozwala uzyskać wyniki szybko i dlatego jest używany do szybkich testów, zapewniając najdokładniejsze wyniki właśnie w przypadku niedawnego zażywania marihuany. Szybkim testem staje i analiza śliny, która pozwala dokładnie dowiedzieć się, czy miało miejsce ostatnie przyjmowanie narkotyku. Na pytanie, ile marihuana utrzymuje się w organizmie, najbardziej rozczarowującą odpowiedź może dać analiza korzeni włosów, tak jak w follicle substancja utrzymuje się do pół roku. Wszystkie te testy są w większym lub mniejszym stopniu informatywne, a dla uzyskania najbardziej dokładnych wyników one mogą być wykorzystane w połączeniu, uzyskując informacje na temat czasu trwania, przedawnieniu i innych wskaźnikach przyjmowania konopi.

Jak wyprowadzić konopi z organizmu?

Naturalne staje się pytanie o przyspieszenia procesu wydalania substancji z organizmu. I tu, wbrew opinii wielu ludzi, ogromna ilość wypitej wody w jej sytuacji nie pomaga. Natomiast w pewnym stopniu może pomóc aktywny tryb życia i uprawianie sportu, parowa lub sauna. Wszystko to przyspiesza metabolizm i pozwala przyspieszyć procesy metaboliczne, a tym samym i usuwanie substancji. Pomaga również prawidłowe odżywianie, z zachowaniem równowagi kwasowo-zasadowej – trzeba wyeliminować używki utleniania w postaci mleka, wyrobów z męki i wyrobów wędliniarskich, natomiast trzeba jeść ogórki, szpinak lub seler, kapustę. Również są medyczne sposoby detoksykacji, jednak ich realizują tylko w szpitalach, a więc brać je pod uwagę zwykle bywa niepraktycznie, zazwyczaj są one używane tylko w nagłych przypadkach.